بک لینک نخرید

نویسنده : webkade موضوع : تولید محتوا, مقاله ها بدون دیدگاه

بک لینک نخرید، بک لینک بسازید!

به دست آوردن بک لینک برای سایت، بخش مهمی از هر استراتژی سئو محسوب می شود. بالا بردن تعداد لینک های سایت در سراسر وب می تواند روش خوبی برای جذب ترافیک ثابت و پایدار به سمت سایت یا وبلاگ شما باشد. اما سوال اینجاست اگر نخواهیم بک لینک خریداری کنیم، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید. همانگونه که می دانید خرید بک لینک نه تنها هزینه بر است، بلکه ممکن است باعث جربمه شدن وب سایت شما شود. پس بهتر است خودتان دست به کار شوید. این فرآیند آنطور که تصور دارید، زمانبر و دشوار نیست. در این مقاله 10 مورد از ترفندها و نکاتی را بیان می کنیم که می تواند بک لینک هایی را برای سایت شما به دست آورد.

نکته: البته باید همین جا متذکر شوم که برخی از نکات این مقاله، جزو روش های سئو کلاه سیاه محسوب می شوند. اگر می خواهید با روش های پاک و سالم لینک بیلدینگ کنید، پیشنهاد می کنم راهنمای لینک بیلدینگ برای افراد مبتدی را که در 7 فصل برای شما عزیزان منتشر کرده ایم را مطالعه کنید یا تنها فصل چهارم آن، یعنی روش های ساخت بک لینک را بخوانید.

در وبلاگ های DoFollow دیدگاه ثبت کنید

به طور معمول، وبلاگ های وردپرسی تگ NoFollow را برای لینک هایی که در آن ها قرار می گیرند، اختصاص می دهند. وبلاگ ها این کار را برای جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در سایت انجام می دهند. از سوی دیگر سایت ها و وبلاگ هایی هستند که از صفت DoFollow در دیدگاه های خود استفاده می کنند که محدودیتی در این مورد ندارند. در این شرایط می توانید از این سایت ها یا وبلاگ ها برای به دست آوردن بک لینک استفاده کنید.

پروفایل بوک مارک اجتماعی خود را بروزرسانی کنید

مطمئن شوید که پروفایل شما در فیسبوک، گوگل، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی بروزرسانی می شود و لینکی به سایت یا وبلاگ تان داده می شود.

به یک متخصص تبدیل شوید (یا سوالات زیادی بپرسید)

سایت های پرسش و پاسخ، مانند سایت Quora بهترین مکان برای ساخت بک لینک هستند. همچنین اگر بتوانید در سرویس هایی همچون Haro ثبت نام کنید، قادر خواهید بود بک لینک های بیشتری کسب کنید. همچنین، با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید درآمد زیادی کسب نمایید.

در وبلاگ خود لینک سازی داخلی کنید

تلاش کنید در داخل هر پست به سایر مطالب وبلاگ نیز لینک بدهید. لینک سازی داخلی می تواند در گرفتن بک لینک بسیار مفید باشد. با گذشت زمان، شبکه ای از صدها بک لینک در سایت خود خواهید داشت. این شبکه لینک گسترده می تواند بانس ریت سایت شما را پائین بیاورد و کاربران را به گشت و گذار در سایت شما ترغیب کند.

با دیگران دوست باشید

یکی از آسان ترین روش ها برای به دست آوردن بک لینک این است که از مطالب خود به سایر وب سایت ها لینک بدهید. در بیشتر موارد، وبمسترها نیز این لطف شما را جبران می کنند و به سایت شما لینک می دهند. این کار را برای مدتی انجام دهید. مطمئن باشید اگر با وب سایت های درستی در تماس باشید، نتایج خوبی به دست خواهید آورد.

پست هایی بنویسید که ارزش لینک گرفتن داشته باشند

برای اینکه بتوانید از سایت های دیگر بک لینک به دست آورید، بهتر است مطالب مفید و ارزشمندی را در سایت خود منتشر کنید. در این مطالب سعی کنید راجع به یک یا چند وب سایت صحبت کنید و به آنها لینک بدهید. سپس به این سایت ها لینک پست خود را ایمیل کنید. مطمئن باشید که بیشتر این سایت ها از اینکه از فعالیت شان تعریف کرده اید خشنود خواهند شد و به سایت شما لینک خواهند داد.

از شیوه های صحیح نگارشی استفاده کنید

پیش از نگارش مطلب خود، مطمئن شوید که درباره کلمات کلیدی پست خود به درستی تحقیق کرده اید. بهتر است بدانید که نوشتن محتوا برای وب یا سایر موارد متفاوت است، پس باید محتوا خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که تجربه کاربری خوبی را به مخاطبان ارائه کنید. سعی کنید از Bullet Point، علائم نگارشی، لیست های شماره گذاری شده، زیر تیترها و سایر مواردی که خواندن محتوا را برای کاربران آسان می کند، استفاده کنید. سعی کنید پیش از انتشار مطلب، چند بار محتوای تولید شده را بخوانید تا بتوانید خطاهای احتمالی را تشخیص دهید. اگر محتوای شما به درستی نوشته نشود، مطمئن باشید شانس به دست آوردن لینک بسیار پائین خواهد بود.

از فرصت های تجارت الکترونیکی استفاده کنید

آیا شرکت تان محصولات خود را از طریق فروشگاه های آنلاین معتبر به فروش می رساند؟ اگر چنین است، مطمئن شوید که هر کدام از صفحه محصولات به سایت یا وبلاگ شما بک لینک داده اند.

در وبلاگ های دیگر پست مهمان بنویسید

مطمئناً نوشتن یک محتوا و قرار دادن آن در وب سایت شخص دیگری، امری کاملاً زمان بر است. اما باید جور دیگری به این مسئله نگاه کنید. با انتشار محتوا در وب سایتی دیگران، شما خودتان را به مخاطبان جدید معرفی می کنید. همچنین، شما می توانید با قرار دادن بک لینک در پست خود، کاربران آن سایت ها را به وب سایت خود منتقل کنید.

یک مسابقه ترتیب دهید

می توانید مسابقه ای راه اندازی کنید و از شرکت کنندگان بخواهید جهت وارد شدن به مسابقه، لینک سایت شما را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهند و آن را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنند.

از HARO استفاده کنید

HARO سرویسی است که توسط روزنامه نگاران مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد زمانی که به نقل قول یک متخصص نیاز دارند از این سرویس استفاده می کنند. اگر در زمینه یا حوزه خاصی مهارت دارید می توانید به سوالات موجود در این سرویس پاسخ دهید. این سرویس روش بسیار مناسبی برای به دست آوردن بک لینک است.

خب، همانطور که مشاهده کردید شما نیز می توانید به سادگی برای سایت یا وبلاگ خود بک لینک به دست آورید. استراتژی های بسیار پیشرفته ای هم وجود دارد که می توانید آن ها را پس از مدتی به کار بگیرید، اما نکاتی که در این مقاله بیان شد برای افرادی که به تازگی با سئو آشنا شده اند، بسیار مفید خواهد بود.