آموزش گام به گام سئو بخش دوم

نویسنده : webkade موضوع : سئو و بهبود سایت, مقاله ها بدون دیدگاه

3-links

مهم ترین بخش سئو لینک ها می باشند.

لینک ها از دو نظر مورد بررسی قرار می گیرند:

اول اینکه به کجا ارجاع داده می شوند و دوم متن لینک است.

از نظر موتور های جستجو لینک هایی بسیار ارزشمند هستند که داخل متن لینکشون دارای کلمات کلیدی باشد.

موتور های جستجو از طریق همین لینک ها وب سایت مارا میشناسد و می تواند به نواحی مختلف سایتمون دسترسی پیدا کند.حتی موتور های جستجو صفحات مهم وب سایت مارا از این طریق کشف می کند بنا به تعداد لینکی که ما به اون صفحه دادیم در بحث لینک ها این نکته خالی از لطف نیست که لینک های جدید تر ارزشمند تر از لینک هاس قدیمی ترند(freshness).

دو نوع لینک داریم :

1-internal links

این لینک ها خودشون به دو دسته تقسیم می شوند:

1.1-navigation links

این لینک ها دو ویژگی دارند اول اینکه در صفحه سایت ما در بالا پایین چپ و راست قرار دارند.دوم این لینک ها در تمام صفحات وب سایت ما تکرار می شوند.

1.2-contextual links

رفرنس هایی هستند که لا به لای نوشته های خودمون به صفحات دیگرمون می دهیم.

این لینک ها بسیار بسیار کمک میکنند به اهیمت اون صفحه ای که لینک داده شده توسط موتورهای جستجو.

2-external links

لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر به وب سایت ما داده می شوند و بسیار مهم هستند اما لینک هایی که به سایت ما داده می شوند باید از سایتی باشند که مرتبط با سایت ما هستند.شما میتوانید لینک سایت خودتون را روی دایرکتوری های قابل اعتماد و شبکه های اجتماعی و وبلاگ های پر بازدید قرار دهید.

4-mobile seo

موبایل پرکاربرد ترین ابزار برای سرچ و در دسترس ترین است پس وب سایت ما باید هنگام باز شدت توسط تلفن همراه بتواند جواب درستی از خود نشان دهد. برای بهینه سازی وب سایت برای موبایل ها از ابزار هایی مثل بوت استرپ و سی اس اس استفاده میکنند.حتی می توانیم دوتا سایت جداگانه با اسم های نزدیک به هم درست کنیم که یکی با موبایل و دیگری با رایانه قابل دسترس است.